Řízky rozřízneme tak, abychom zvětšili jejich plochu. Ty kousky prsou, které z nich trčí, odřízneme a jemně nasekáme na kaší (nakutrujeme). V kastrůlku zpěníme cibuli, přidáme žampiony a necháme zchladnout. Do této směsi po vychladnutí vmícháme nakutrované zbytky prsíček, přidáme vejce, tymián, sůl, pepř a promícháme.
Touto směsí potřeme ve slabé vrstvě prsa, poklademe šunkou a sýrem. Vše položíme na potravinářskou fólii a zabalíme do rolky. Jakmile máme rolku, chytneme fólii na krajích a válíme s ní v jednom směru, aby se rolka utáhla.
Takto připravenou rolky klademe na pařák na knedlíky a v páře vaříme cca 25–30 minut. Pak opatrně rolky vyndáme a necháme trošku zchladnout. Na jedné straně odstřihneme fólii a šťávu vylijeme do misky a rolku krásně vyjmeme. Rolka se krájí buďto šikmo na polovinu, nebo na silnější plátky, přeléváme vlastní šťávou.
Salám nakrájíme na malé nudličky. Dáme na rozpálený olej, zprudka orestujeme a přidáme nakrájenou cibuli, žampiony a…
více o Potěšení pekelníka Pelešníka
Okurku, rajčátka, papriky, olivy nakrájíme na kostičky a přidáme jemně nasekanou cibulku a bazalku. Vše promícháme.
…
více o Osvěžující zeleninový salát
Všechny přísady smícháme. A dáme do vymazané mikrovlnkové nádoby. Vlníme asi 7 minut (podle síly mikrovlnky).
Místo…
více o Buchta rychlík (v mikrovlnce)
Hovězí maso si omyjeme a nakrájíme na kostky - čtyři kostky po 100 g.
Nakrájíme si cibuli nadrobno a osmažíme na oleji…
více o Kari guláš s hovězím masem
Smícháme mouku, cukr, kakao a prášek do pečiva. Přidáme heru a mléko a vypracujeme hladké těsto. Dáme ho do lednice na…
více o Strouhaný koláč s tvarohem