Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme šťávu z kompotu, olej, mouku a kypřidlo. Nakonec vmícháme kousky ananasu a sníh z bílků. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme v předehřáté troubě dorůžova. Vyzkoušíme špejlí, těsto se na ni nesmí lepit. Po upečení necháme vychladnout a prokrojíme na dvě části.
Krém: Smetanu si vyšleháme, pak přimícháme pomazánkové máslo s cukry a nakonec zlehka vmícháme okapané ananasové kousky.
Do dortové formy dáme prokrojený plát korpusu, na který naneseme náplň a uhladíme. Zakryjeme druhou polovinou korpusu, lehce přimáčkneme a na vršek naneseme vyšlehanou smetanu s cukrem a ztužovačem, uhladíme. Dáme do chladu proležet, nejlépe do druhého dne. Nakrájenou pohádku dozdobíme kouskem ananasu a podáváme.
Do mísy prosijeme 120 g mouky, přidáme 150 g cukru, 1 dcl mléka, oleje a žloutek. Ušleháme. Opatrně do směsi vmícháme…
více o Vanilkový dort se skořicí
Heru utřeme s cukrem a vejci do pěny. Přidáme mouku s kypřícím práškem a špetkou soli.Čokoládu a ořechy posekáme na…
více o Americké čokoládové cookies