Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme šťávu z kompotu, olej, mouku a kypřidlo. Nakonec vmícháme kousky ananasu a sníh z bílků. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme v předehřáté troubě dorůžova. Vyzkoušíme špejlí, těsto se na ni nesmí lepit. Po upečení necháme vychladnout a prokrojíme na dvě části.
Krém: Smetanu si vyšleháme, pak přimícháme pomazánkové máslo s cukry a nakonec zlehka vmícháme okapané ananasové kousky.
Do dortové formy dáme prokrojený plát korpusu, na který naneseme náplň a uhladíme. Zakryjeme druhou polovinou korpusu, lehce přimáčkneme a na vršek naneseme vyšlehanou smetanu s cukrem a ztužovačem, uhladíme. Dáme do chladu proležet, nejlépe do druhého dne. Nakrájenou pohádku dozdobíme kouskem ananasu a podáváme.
Z mouky, másla, 125 g cukru, žloutku, mléka, vína, 1 lžičky mleté skořice a hřebíčku vypracujeme těsto, zabalené ve…
více o Skořicové sušenky s povidly
Předehřejte troubu na 160 stupňů. Kachní prsíčka několikrát nařízněte ostrým nožem a celou kachnu osolte a opepřete.…
více o Pomalu pečená kachna s medem
Nejprve oddělíme bílky od žloutků a z bílků vyšleháme, s trochou cukru, sníh. Ke žloutkům přidáme cukr, skořici a med,…
více o Mňamózní perníková bábovka