Nejprve si vymažeme a vysypeme formu sádlem a strouhankou a zapneme troubu (horkovzdušná na 160°C, bez horkovzduchu na 180°C).
Žloutky si oddělíme od bílků a z bílků ušleháme sníh. Za stálého mixování/míchaní přimícháme cukr, následně žloutky. Přilijeme olej a řádně promixujeme. Připravíme si mouku do které nasypeme prášek do pečiva. Začneme za stálého mixování přisypávat do těsta a střídavě přiléváme mléko, tak aby těsto bylo tak akorát husté.
3/4 těsta nalijeme do připravené formy, do zbylého těsta přimícháme kakao a také nalijeme do formy. Vznikne nám tím hezká mozaika při rozkrojení.
Kdo nechce dvoubarevnou bábovku kakao nepřidává.
Pečeme asi 3/4 hodiny, bábovka by měla být vypečená krásně do zlatova (zkoušíme zapíchnout špejli zda je již těsto i uvnitř hotové, pokud se nelepí na špejli, je hotovo)
Připravené těsto si rozdělíme na dva plechy na pečící papír potřený olejem. Snažíme se, aby bylo na obou stejně a šup…
více o Osvěžující Kinder mléčný řez
Do trochy vlažného mléka rozdrobíme droždí a přidáme cukr a trochu mouky. Na teplém místě necháme vzejít kvásek. Do…
více o Vdolky s povidly a šlehačkou
Nastrouhaný sýr a brambory smícháme s vejcem a mlékem, přimícháme mouku s kypřidlem, vymícháme středně husté těstíčko,…
více o Bramborovo-sýrové lívance