Do hluboké „skleničky“ rozklepneme 3 celá vejce. Přidáme na kolečka nakrájený banán. Přidáme 19dkg zakysané smetany a trošku mléka. Vše rozmixujeme a dáme do větší nádoby.
Dolijeme mléko, celkem aby tam bylo 3,5dcl. přidáme necelou ¼ lžičku soli. Přidáme 3 zarovnané lžíce krupicového cukru, šleháme ruční metličkou a postupně přidáváme celkem 15 dkg hladké mouky (pokud jsou vajíčka větší, je možno lžíci mouky ještě přidat).
Nalijeme na pánvičku (= velikost palačinky), potřenou sádlem. Pečeme rovnoměrně z obou stran. Na větší pánvičce získáme osm hodně velkých palačinek.
Kuřecí prsíčka omyjeme a osmahneme na trošce oleje. Po vychladnutí rozsekáme na drobné kousíčky (v robotu se to dělá…
více o Dobroučká kuřecí pomazánka
Do mouky uděláme důlek a rozdrobíme do něj droždí. Přelijeme trochou mléka a smícháme s droždím. Necháme asi 10 minut…
více o Skořicoví šneci s polevou
Očistíme si jeden vetší květák, syrový ho nastrouháme do mísy na větších očkách. Přidáme 2 žloutky, ochutíme vegetou,…
více o Květákové placky (karbanátky)