Do mísy prosejeme mouku, prášek do pečiva, nakrájený tuk, kakao, moučkový cukr a mléko. Zpracujeme v těsto. Polovinu těsta nastrouháme na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem (30x40). Z bílků ušleháme sníh a za stálého šlehání přisypáváme cukr a nakonec zlehka vmícháme kokos. Náplň rozetřeme na nastrouhané těsto.
Druhou půlku těsta nastrouháme na kokosovou náplň a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C, cca 25–30 minut. Necháme vychladnout.
Krém: ze surovin kromě másla uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Vyšleháme máslo a po lžících přidáme kaši a vyšleháme v krém, který natřeme na moučník a postříkáme polevou.
Nejdřív smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva a kakao, přidáme rozpuštěnou Heru, do které jsme dali při rozpouštění…
více o Čokoládová bábovka bez vajec
Uvařené salko dáme do mísy, přidáme rozměklé máslo a rozmixujeme. Poté přisypeme sáček burizonů a promícháme. Z hmoty…
více o Burizonový chlebíček ze Salka
V hrnci rozehřejeme máslo s olejem, přidáme nastrouhané mrkve a orestujeme. Mrkev pustí zlatavou barvu, kterou polévku…
více o Květáková polévka s mrkví