Brambory které jsme si uvařili den předem oloupeme a nastrouháme na jemno.Osolíme, přidáme vejce, dětskou krupičku a mouku.Já osobně přisypávám mouku podle potřeby :) Vypracujeme nelepivé těsto, které rozpůlíme, aby se nám s ním lépe pracovalo.
Vyválíme z každé poloviny těsta dlouhou nudli ,ze které odkrajujeme kousky těsta, roztlačíme je na placičky a plníme je na hrubo nastrouhaným salámem a děláme knedlíky.
Potom je vložíme do osolené vroucí vody, do které naliji ještě kapku octa a oleje.Vaříme po dobu deseti minut vetší knedlíky můžete vařit minut 15 přitom je jednou až dvakrát obrátíme.
Potom je opatrně vyjmeme propíchneme vidličkou, aby v nich nezůstala pára a můžeme je servírovat s osmahnutou cibulkou a zelím. :)
Osmahneme cibuli, vložíme na nudličky nakrájená játra a necháme smažit 15 min. na středním ohni. Poté vložíme zeleninu…
více o Kuřecí játra se zeleninou
Pokud nemáte čerstvé bylinky, použijte sušený tymián, rozmarýn, estragon - 1 lžičku celkem.
1. Cizrnu přes noc namočte…
více o Francouzský salát z cizrny
Nejprve oddělíme bílky od žloutků a z bílků vyšleháme, s trochou cukru, sníh. Ke žloutkům přidáme cukr, skořici a med,…
více o Mňamózní perníková bábovka
Uzené maso si uvaříme doměkka ve slané vodě. Pak odkostíme, maso pokrájíme a vývar přecedíme.
Kroupy si uvaříme zvlášť…
více o Uzená polévka s kroupami