Slaninu nakrájíme na kostky a s troškou oleje rozškvaříme. Přidáme nakrájenou cibuli, opražíme, vložíme na kolečka nakrájenou klobásu a ještě krátce opečeme.
Kapustu nakrájíme na nudličky a krátce v osolené vodě povaříme (asi 5 minut), scedíme a okapanou kapustu přidáme ke klobáse.
Opepříme, okořeníme kmínem a promícháme.
Do vymazaného pekáče vložíme polovinu nakrájených brambor, osolíme, rozložíme kapustu s klobásou, zakryjeme druhou polovinou brambor, osolíme a zalijeme vejci rozmíchanými v mléce. Zapečeme v troubě.
Mléko smícháme s moukou, solí, česnekem a všleháme vejce. Kapustu nakrájenou na nudličky spaříme, scedíme a přidáme k…
více o Krakonošovy drny s kapustou
Oloupanou a nastrouhanou cuketu vymačkáme, smícháme s tvarohem, změklým máslem, moukou, cukrem a vejci. Tvoříme malé…
více o Cuketové tvarohové knedlíčky
Jablková pusa na rozloučenou
Uvaříme slazené kondenzované mléko – 2 hodiny v klasickém hrnci, 45 minut v tlakovém –…
více o Jablečná pusa na rozloučenou