Droždí rozdrobíme do misky, posypeme lžící cukru, zalijeme trochou vlažného mléka a necháme vzejít na teplém místě kvásek.
V míse si smícháme mouku se špetkou soli, přidáme zbytek cukru a vanilkový cukr, promícháme. Přidáme rozpuštěné máslo nebo heru, kvásek a zbytek mléka, ve kterém jsme rozšlehali vejce. Vypracujeme hladké těsto, které necháme kynout na teplém místě cca 30 až 40 minut.
Když máme těsto vykynuté, rozdělíme ho na několik částí, ze kterých válíme válečky. Ty přeneseme na plech vystlaný pečicím papírem. Vezmeme si nůž a rozkrojíme válečky na jednotlivé buchtičky (pro mě je tento způsob rychlejší, kdo si chce vyhrát, může si zvlášť vyválet každou buchtičku). Buchty pomažeme máslem nebo tukem, který jsme si rozehřáli. Čím víc natřené, tím lépe.
Pečeme ve vyhřáté troubě na 200 °C dozlatova.
Krém: Do kastrolu nalijeme méko, ze kterého jsme si nechali cca 150 ml stranou. Do mléka nasypeme cukr a necháme přijít k varu. Ve zbylém mléce rozmícháme pudink a ten nalijeme do horkého mléka. Vaříme do zhoustnutí. Před koncem vaření přidáme rum.
Řízky naklepeme, osolíme, opepříme, obalíme v rozšlehaných vejcích a ve vyšší vrstvě rozpáleného tuku po obou stranách…
více o Kuřecí řízek po švýcarsku
Z mléka, pudinkového prášku a vanilkového cukru uvaříme hustý pudink. Dáme vychladit. Během chlazení občas zamícháme,…
více o Pudinkovo-tvarohový pohár
Kuřecí maso a žampiony nakrájíme na malé kostky popř. nudličky. Do většího hrnce dáme vařit vodu na těstoviny, kterou…
více o Těstoviny s kuřetem a houbami
Šagety uvařím (do vody přidám máslo). Maso osmahnu do hněda bez oleje, přidáme rozmačkaný česnek, opepřím, osolím,…
více o Boloňské špagety po anglicku