Cibulový čaj pochází z řady osvědčených "babských" receptů. Znám a dělám dva druhy čaje:
**I.** Dvě oloupané cibule pokrájíme, dáme do kastrolku, zalijeme půllitrem vody a přivedeme k varu. Na mírném plameni vaříme 10-15 minut. Pak scedíme, cibulový vývar osladíme medem nebo cukrem. Pokud sladíme medem, který by mohl dráždit ke kašli, můžeme zjemnit trochou mléka nebo lžičkou másla, které se v horkém čaji rozpustí. Když nemocnému cibulový čaj nechutná a odmítá ho pít, můžeme během vaření přidat vyvařit skořici nebo hřebíčky, kousek nastrouhaného (nasekaného) zázvoru nebo kůru z chemicky neošetřeného citronu. Citronovou (pomerančovou) šťávou můžeme ochutit i hotový čaj.
**II.** Dvě oloupané a pokrájené cibule dáme do půllitrového hrnku a po okraj zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat 10-15 minut. Pak scedíme, ochutíme stejně jako v předešlé verzi. Zázvor, kůru, koření zaléváme společně s cibulí.
Znám hodně lidí, kteří takto léčí sebe i své blízké, každý si musí najít ten svůj nejlepší způsob přípravy a ochucení. Čaj pomůže nejen proti nachlazení, chřipce, viróze, zánětu průdušek..., ale prý podporuje i růst vlasů a zamezuje jejich vypadávání.
Jablka nakrájíme na kousky, posypeme cukrem a opečeme na 2 plátcích slaniny nakrájených na kostky. 3 plátky slaniny…
více o Jablka se slaninou a brambory
Na oleji osmahneme kuřecí kousky, osolíme, opepříme, okořeníme kořením pěti vůní. Až maso změkne, přimícháme nakrájenou…
více o Kuřecí kousky s bramborákem
Omytý lilek nakrájíme na větší kostky, osolíme, dáme do sítka a necháme 30 min "vypotit". Poté ho důkladně opláchneme…
více o Pikantní losos na zelenině
1. Brambory, mrkev a pastinák oloupejte a nakrájejte na co nejtenčí plátky(třeba v robotu).
2. Troubu předehřejte na…
více o Smetanové brambory Michopulu