Nejdříve vyšleháme 4 vejce se 150 g cukru moučka. Potom přidáme 100 ml oleje a 150 ml mléka. Nakonec přidáme 250 g polohrubé mouky a prášek do pečiva.
Těsto vylijeme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme cca 20–30 minut na 170 °C. Po upečení uděláme do těsta dírky, nejlépe pomocí konce dřevěné vařečky.
Ihned poté si uvaříme pudink z 500 ml mléka a 3 lžic cukru krystal. Ještě do horkého pudinku vmícháme 70 g másla (musí se rozpustit).
Pudink nalijeme na těsto a rozetřeme tak, aby se dostal do dírek až na dno. Urovnáme povrch a poklademe nakrájenými jahodami. Necháme vychladnout v ledničce.
Nakrájenou rebarboru dáme do většího kastrolu a přidáme 200 g cukru. Přivedeme do varu, oheň stáhneme a za častého…
více o Jahodovo-rebarborové tiramisu
Mléko smícháme s moukou, solí, česnekem a všleháme vejce. Kapustu nakrájenou na nudličky spaříme, scedíme a přidáme k…
více o Krakonošovy drny s kapustou