Korpus – 2 plechy: Ušleháme bílky s cukrem dotuha, poté po jednom zašleháváme žloutky, přidáme po lžících olej a nakonec ručně zamícháme mouku s práškem do pečiva, popřípadě kakaem. Pečeme 10 minut na 180 stupňů a poté asi 30–40 minut na 150 stupňů. Necháme vychladnout.
Krém: Všechny suroviny kromě másla svaříme na sladkou kaši (mouku s pudinkem rozmícháme v trošce mléka a přes sítko nalijeme do zbylého mléka). Po vychladnutí zašleháme do másla.
Ozdoby: Z marcipánové hmoty vytvoříme ozdoby, hřívu a ucho. Rum nalijeme do misky a smícháme s kakaem.
Postup: Korpusy slepíme krémem (můžeme ještě marmeládou). Nakreslíme si na papír A3 obrys hlavy koně, vystříhneme, položíme na poslední korpus a nožem vyřízneme tvar. V místě, kde jde hlava ke krku, ořízneme.
Odřezky těst nadrobíme do mísy a smícháme s částí krému v tuhou hmotu. Tou dotvarujeme hlavu, pomažeme krémem a vyhladíme.
Marcipánovou hmotu rozválíme, položíme na dort a vytvarujeme. Kakaovou kaší za pomoci štětečku vymalujeme, přidáme ucho a přilepíme ozdoby.
Smíchejte olej, sůl, citronovou šťávu a potřete tím rybu. Na pánvi ve 2 lžících oleje krátce osmažte směs MANGOOT MIX.…
více o Pikantní směs na ryby Mangoot
Okurku, rajčátka, papriky, olivy nakrájíme na kostičky a přidáme jemně nasekanou cibulku a bazalku. Vše promícháme.
…
více o Osvěžující zeleninový salát
Dortovou formu vytřeme máslem. Na dno formy poklademe celé piškoty. Poté si připravíme krém následujícím způsobem. Do…
více o Piškotový dort s jahodami