Máslo vyšleháme v krém a postupně přidáváme cukr krupici a balíček vanilkového cukru. Šleháme tak dlouho, dokud nevznikne hmota. Poté přidáváme jeden po druhém žloutky. Odděleně smícháme mandle, 1/2 vanilkového cukru a 120 ml smetany. Šleháme šlehačem na nejvyšší stupeň. Obě hmoty potom spojíme.
V míse si smícháme mléko a rum. Do této směsi krátce namáčíme cukrářské piškoty, které pokládáme do formy s rovným dnem. Kraje vysteleme alobalem. Dno vyložíme polovinou piškotů, na povrch naneseme polovinu krému, přikryjeme druhou polovinou piškotů a rozdělíme na něj zbytek krému. Uhladíme a dáme na 3–4 hodiny na chladné místo.
Po ztuhnutí vyjmeme z dortové formy a polovinou šlehačky potřeme bok i povrch dortu, druhou polovinou naplníme cukrářský sáček s řezanou trubičkou a dort ozdobíme.
Ze všech surovin vytvoříme těsto a dáme ho na chvíli odpočinout v sáčku do lednice. Přes mlýnek na maso s nástavcem…
více o Vanilkové rohlíčky – rychlé
Maso, droby i nožku uvaříme, obereme, pokrájíme na kousky, svalovinu z nožek umeleme a vše promícháme. Přilijeme vývar…
více o Kašparova pikantní tlačenka
Připravíme si do mísy všechny suché suroviny, přidáme rozstrouhané nebo rozměklé máslo a žloutky, dobře propracujeme a…
více o Pravé vanilkové rohlíčky