Heru rozpustíme, přidáme žloutky a cukr - utřeme a přidáme mouku a kypřící prášek do pečiva. Z bílků ušleháme pevný sníh a přidáme do těsta. Půlku těsta nalijeme na vymazaný a vysypaný plech, druhou půlku těsta obarvíme kakaem a nalijeme na bílé těsto, poklademe meruňkami a upečeme při 180 stupních cca 30 minut. Na vychladlé těsto dáme krém a přelijeme čokoládovou polevou
Krém: Máslo utřeme společně s cukrem a do této směsi přidáme vychladlý uvařený puding, který připravíme ze 1/4 l mléka a jednoho pudingového prášku - já dávám vanilkový.
Poleva: Ve vodní lázni rozpustíme 2 větší tabulku čokolády a 2 tyčinky ledových kaštanů. Přidáme cukr podle chuti, já dávám cca 3 lžíce a 3 lžíce vody.
Tento recept mě naučila maminka mojí skoro tchýně, je sice pracnější, ale výsledek stojí za to. Dnes jej dělám, tak sem pak přidám nějaké fotky.
Vepřové maso naklepeme, z obou stran osolíme, opepříme. Horní stranu pomažeme plnotučnou hořčicí, pokladme kysané zelí…
více o Vepřové závitky se zelím
Na másle zpěnit cibuli na kostičky, vložit sůl, skoro celý balíček papriky, bobkový list a vložit stehna, osmahnout,…
více o Vynikající kuře na paprice