Plátky krkovičky jemně rukou naklepeme, z obou stran lehce osolíme a opepříme. Jednu stranu posypeme troškou rozmarýnu, druhou stranu lehce drceným kmínem. Vložíme do nádoby nebo misky a potřeme z obou stran hořčicí. Ideální je staroanglická hořčice, ale stejně dobře poslouží i běžná plnotučná. Na konec vše zakápneme trochou oleje. Zabalíme do pytlíku nebo fólie, aby maso nezvětralo a necháme v lednici odležet alespoň dva, nejlépe tři dny.
Když je maso odležené, nenechte se překvapit silnou vůní hořčice. Připravíme si nádobu na pečení. Nádobu jemně vymázneme máslem, na dno položíme dva plátky másla a na ně naklademe maso.
Vedle si připravíme zeleninu, ostrouháme mrkev a kořen petržele a nakrájíme je na průměrně silné plátky (cca půl centimetru až centimetr). Plátky naklademe na maso společně se čtyřmi stroužky česneku (vcelku). Na takto ozdobené maso nakrájíme na plátky či kroužky jednu větší cibuli. Navrch dáme ještě dva plátky másla a vše přelijeme připraveným bujónem. Bujón by měl dosahovat cca do dvou třetin masa. Přikryjeme a pečeme (dusíme) s pokličkou po dobu cca 70–80 minut na teplotu 200 °C.
Jako přílohu můžeme podávat pečivo, třeba rozpečenou bagetu, případně vařený nebo šťouchaný brambor. Brambory můžete oloupané přidat dusit k masu a dělat tak přílohu rovnou s hlavním jídlem.
Stehna opepříme, potřeme solí, česnekem, oreganem a citrónovou šťávou. Poprášíme je moukou a na oleji rychle osmahneme.…
více o Kuřecí stehna se zeleninou
Filety mírně rozmražené rozdělíme na 4 porce, nasolíme, pokapeme citr. šťávou a necháme chvíli odležet. Zatím nakrájíme…
více o Pangas se žampiony a pórkem
Těstoviny si uvaříme klasickým, běžným způsobem, tzn. vhodíme do vroucí a osolené vody, zamícháme ode dna a vaříme tzv.…
více o Skvělý těstovinový salát
V horké lázni si roztopíme čokoládu a tuk (horká lázeň je hrnec s vodou, ve kterém je menší hrnec, kam si dáme čokoládu…
více o Piškotové dezertíky na špejli