Do mísy dáme mouku, cukr, kypřicí prášek a lehce osolíme. Poté přidáme vejce, přilejeme mléko a olej a vše důkladně smícháme. Na závěr přidáme kakao a strouhaný kokos. Vzniklá hmota by měla být spíše hustší (asi jako těsto na perník).
Elektrickou troubu si předehřejeme asi na 180 stupňů. Mezitím vymažeme formu na muffiny. Místo ní je možné použít i papírové košíčky, které ale nevymazáváme a použijeme vždy dva v sobě. Poté formu nebo košíčky naplníme těstem (asi do 3/4). Pečeme na stejnou teplotu po dobu 20–30 minut.
Nakonec muffiny vyndáme opatrně z formy a necháme vystydnout na mřížce. Ve vodní lázni si rozpustíme hořkou čokoládu a muffinové „hlavičky" potřeme, můžeme posypat i kokosem.
Ingredience vložíme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program základní, velikost chleba II. Po upečení chleba…
více o Úplně obyčejný hrnkový chleba
Okurku, rajčátka, papriky, olivy nakrájíme na kostičky a přidáme jemně nasekanou cibulku a bazalku. Vše promícháme.
…
více o Osvěžující zeleninový salát
Do zapékací misky naskládat vrstvu brambor (polovina celkového množství). Osolíme, opepříme a okmínujeme. Jako další…
více o Zapečené brambory se smetanou
Řádně očištěnou a omytou kachnu důkladně nasolíme a dáme do pekáče břichem dolů. Můžeme odříznout křídla a dát je do…
více o Pekingská kachna dle Robina
Mleté maso dáme do mísy, zalijeme smetanou ke šlehání a dobře propracujeme. Osolíme, opepříme, dochutíme muškátovým…
více o Holandské řízky - smetanové