Z mouky, mandlí, moučkového a vanilkového cukru, soli, tuku a žloutku vypracujeme hladké těsto. To zabalíme do fólie a dáme na hodinu do chladu. Vychladlé těsto na pomoučeném válu vyválíme na tenkou placku, ze které vykrajujeme proužky, kolečka nebo jiné tvary podle fantazie. Ty pak přeneseme na plech pokrytý pečicím papírem a pečeme je ve vyhřáté troubě na 200 °C asi 8–10 minut.
Zatím si připravíme krém. Nugátovou hmotu rozmícháme v míse ponořené v horké lázni, poté přelijeme do mikrotenového sáčku, kterému odstřihneme malý růžek a nugát nastříkáme na vychladlé upečené tvary z těsta. Na nastříkaný nugát položíme celé oříšky a přelijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou.
Kinder Bueno necháme vychladnout. Vychladlé Kinder Bueno po česku můžeme dát do papírových košíčků, na tácky, nebo podle fantazie, a můžeme podávat.
Mrkev očistíme, nastrouháme na jemném struhadle smícháme s ostatními surovinami a vypracujeme těsto, které necháme asi…
více o Mrkvové hvězdičky se zázvorem
Maso pokrájíme na plátky, po stranách plátky nakrojíme, naklepeme je, osolíme a opepříme. Špek pokrájíme nadrobno a s…
více o Cibulovo-česnekové plátky