Z mouky, mandlí, moučkového a vanilkového cukru, soli, tuku a žloutku vypracujeme hladké těsto. To zabalíme do fólie a dáme na hodinu do chladu. Vychladlé těsto na pomoučeném válu vyválíme na tenkou placku, ze které vykrajujeme proužky, kolečka nebo jiné tvary podle fantazie. Ty pak přeneseme na plech pokrytý pečicím papírem a pečeme je ve vyhřáté troubě na 200 °C asi 8–10 minut.
Zatím si připravíme krém. Nugátovou hmotu rozmícháme v míse ponořené v horké lázni, poté přelijeme do mikrotenového sáčku, kterému odstřihneme malý růžek a nugát nastříkáme na vychladlé upečené tvary z těsta. Na nastříkaný nugát položíme celé oříšky a přelijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou.
Kinder Bueno necháme vychladnout. Vychladlé Kinder Bueno po česku můžeme dát do papírových košíčků, na tácky, nebo podle fantazie, a můžeme podávat.
Uvaříme kolínka, scedíme, dáme do větší mísy. Uzené maso pokrájíme na kostičky, nivu nastrouháme, zelí necháme okapat,…
více o Kolínka se zelím a nivou
V míse si připravíme podoubnou směs jako na sekanou: mleté maso, 2-3 lžičky soli, pepř, koření na mleté maso a česnek…
více o Zapečená cuketa s mletým masem
Jako mnoho jiných, i mne inspiroval film Slavnosti sněženek, kde se dva myslivecké spolky hádají, jestli kance udělají…
více o Kanec se šípkovou omáčkou