Vše v míse spojíme v hmotu. Z hmoty na hříbečky oddělíme asi 1/4, ke které přidáme 2–3 lžíce kakaa, aby se to obarvilo nahnědo. Z bílé hmoty děláme kuličky o průměru cca 1–1,5 cm, které „připlacatíme“ k válu, aby stály a nahoře se zúžily. Z hnědé hmoty vytvoříme menší kuličky, prstem do nich vmáčkneme důlek. Dříve jsme na bílé spodky hned namáčkli hlavičky a sušili to spolu. Nicméně potom se stávalo, že se hříbeček na míse rozpadl. Teď sušíme zvlášť nožky a zvlášť hlavičky. Při zdobení perníčků kapneme do každého důlku trochu polevy a přilepíme k nožce – když poleva trochu teče, nevadí, je bílá jako nožičky. Díky neobvyklému tvaru působí cukroví velice ozdobně.
Hříbečky tvarujeme asi z poloviny dávky, z druhé poloviny děláme myšky, které ovšem na stůl přicházejí až o Silvestrovské půlnoci, aby nikdo nemohl tvrdit, že byl střízlivý a neviděl „bílé myšky“. Myšičky vznikají z asi 4 cm dlouhých válečků, které se na jednom konci (čumáček) zužují a polovičky mandlí (přilepíme bílou polevou, jinak vypadávají), jež představují uši. Do baculatějšího konce zapíchneme párátko širší částí – ocásek. Při slepování lineckého uděláme marmeládou myškám červená očka a při zdobení perníčků doděláme čokoládovou polevou čumáčky.
Ze zmrzliny uděláme kuličky o něco větší než vlašský ořech, dáme na plech do mrazáku. Cukr, cornflakes a kokos v robotu…
více o Smažená zmrzlina v kokosu
Podle množství zbylé bramborové kaše dáme 1-3 vejce, muškátový oříšek, sůl, petrželku a mouky tolik, aby vzniklo husté…
více o Smažené noky z bramborové kaše
Celá vejce s cukrem našleháme a pak postupně přidáme všechny zbývající ingredience. Dáme do vymazané formy a pečeme. Je…
více o Bábovka s jablky a ořechy
Nejdříve připravíme palačinky, které naplníme ochuceným špenátem, zabalíme je a přehneme napůl. Poté je naskládáme do…
více o Zapečené palačinky se sýrem