Mrkev nastrouháme nahrubo, dáme do kastrolu, podlijeme trochou vody (12 lžic) a 5 minut podusíme. Pak přisypeme kokos, promícháme, zaklopíme a necháme takto zchladnout.
Žloutky vyšleháme s cukrem a horkou vodou do husté pěny. Pak přidáme olej, aroma, vychladlou mrkev s kokosem, mouku s práškem do pečiva a tuhý sníh z bílků.
Těstem naplníme připravenou formu a pečeme v předehřáté troubě na střední teplotu dozlatova. Vyzkoušíme špejlí – těsto se na ni nesmí lepit. Pak necháme vychladnout.
Poleva: V malém vyšším kastrolku necháme rozpustit Heru nebo máslo. Do vařícího tuku kvedlačkou dobře vmícháme cukr s kakaem. Pak přidáme vroucí vodu dle hustoty (raději po kapkách), rozmícháme a vychladlý koláč polijeme. Polevu necháme na koláči trochu vychladnout, pak posypeme kokosem dle chuti.
Naklepané hovězí řízky osolíme, opepříme, poctivě namažeme hořčicí. Mírně vymačkané zelí dáme na jeden konec, maso…
více o Španělské ptáčky trochu jinak
Makrelu zbavíme kostí a rozsekáme ji na drobné kousky. Cibuli nakrájíme najemno, přidáme rybu, máslo dochutíme hořčicí…
více o Pomazánka z uzené makrely
Mouku, heru a smetanu zpracujeme v těsto, které dáme do lednice aspoň na hodinu odležet. Potom válíme placky z kterých…
více o Suprové jednoduché kremrole