Předehřejte troubu na 175 stupňů. V míse rozkvedlejte máslo, cukr, vajíčka a vanilkový cukr. Dobře vše smíchejte dohromady, možná se vám bude hodit elektrický mixér.
Zamíchejte dohromady mouku, kakao a prášek do pečiva, potom přidejte směs másla, vajíček a cukru.
Všechno zpracujte na lepkavé těsto. Můžete použít dvě čajové lžičky, s jejichž pomocí vytvoříte z těsta sušenky. Přeneste je na plech pokrytý pečícím papírem.
Do každé sušenky můžete zamáčknout lentilky, nebo je i posypat dortovým zdobením. Ozdobit je ovšem můžete čímkoliv chcete, nebo je zdobit nemusíte vůbec. Dejte sušenky péct na pět až deset minut doprostřed trouby.
Filé položíme v jedné vrstvě do pekáčku vymazaného tukem. Jogurt a bylinky s paprikou smícháme a filé směsí zalijeme.…
více o Rybí filé pečené s jogurtem
Očistíme si jeden vetší květák, syrový ho nastrouháme do mísy na větších očkách. Přidáme 2 žloutky, ochutíme vegetou,…
více o Květákové placky (karbanátky)