Nejprve si připravíme roládu: Vyšleháme žloutky s cukrem do pěny, pak přidáme mouku ,řádně promícháme a nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků. Těsto vlijeme na plech s pečicím papírem a v předehřáté troubě upečeme dorůžova. Po vyndání z trouby sejmeme opatrně papír, roládu pomažeme marmeládou, ihned svineme a necháme vychladnout a zvlhnout (lépe se pak krájí).
Jogurt si osladíme a vmícháme do něj želetinu, kterou jsme připravili podle návodu na obalu. Pokud máte rádi kyselejší chuť, sladit nemusíte.
Šlehačku ušleháme dotuha s vanilkovým cukrem a ztužovačem.
Formu na biskupský chlebíček si vyložíme fólií nebo alobalem. Roládu pokrájíme na 16 stejně širokých plátků a polovinou vyložíme dno formy. Na vrstvu roládových plátků nalijeme jogurtové želé, na které poskládáme druhou polovinu rolády. Zarovnáme a naneseme vrstvu šlehačky. Dáme chladit a ztuhnout do ledničky.
Do jogurtu můžete vložit i ovoce dle vlastního výběru.
Varianta bez jogurtového želé: jako mezivrstvu můžete natřít ještě jednu stejně připravenou šlehačku.
Z uvedených surovin vypracujeme těsto, rozdělíme na 2 díly, vyválíme a přendáme na plech s vyšším okrajem. Poklademe…
více o Meruňková buchta s pudinkem
Troubu předehřejte na 160 stupňů. Vepřové koleno osolte, opepřete a ze všech stran opečte na oleji(cca 8 minut). Poté…
více o Vepřové koleno na tymiánu
Piškot:
Ušleháme vejce s cukrem a poté přidáme hl. mouku. Piškotové těsto nalijeme do vymazané formy a dáme péct do…
více o Zákusek Hrk hrk (rychlovka)
Maso pokrájíme na plátky, po stranách plátky nakrojíme, naklepeme je, osolíme a opepříme. Špek pokrájíme nadrobno a s…
více o Cibulovo-česnekové plátky