Ušleháme žloutky s cukrem, vodou, olejem. Přidáme mouku s práškem do pečiva a nakonec vmícháme sníh z bílků. Rozdělíme těsto napůl a do jedné poloviny vmícháme kakao. Na vymazaný a kokosem vysypaný plech nalijeme bílé těsto, lehce rozetřeme, pak přilijeme tmavé těsto a vidličkou lehce promícháme. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů cca 20 minut. Vychladlý piškot propícháme vidličkou, pokropíme rumem (není nutné) a namažeme krémem.
Krém: Do mísy dáme 2 šlehačky, 2 ztužovače, 2 vanilkové pudinky bez vaření, šťávu ze 4 mandarinkových kompotů a umixujeme všechno dohromady do zhoustnutí. Vmícháme do krému mandarinky a natřeme na piškot.
Nakonec natřeme vrchní vrstvu. 2 šlehačky ušleháme se ztužovačem a vmícháme do 2 zakysaných smetan smíchaných s 2 vanilkovými cukry. Na závěr postrouháme ledovými kaštany.
Žloutky utřeme s cukrem a přidáme teplou vodu, prošleháme a přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva, přidáme rum a…
více o Jablíčkové s vůní skořice
Všechny ingredience kromě máku a semínek vložíme v uvedeném pořadí do pekárny a necháme zpacovat těsto. Hotové těsto…
více o Houstičky z domácí pekárny