Cibuli a česnek očistíme. Cibuli nakrájíme na měsíčky a česnek na plátky. Vše dáme i s kořením do hrnce, svaříme a necháme vychladit.
Vepřová kolena očistíme, omyjeme a nařízneme přes kůži až ke kosti, aby se nálev dostal co nejlépe k masu u kosti. Pak nálevem zalijeme koleno tak, aby bylo ponořené. Asi 48 hodin je necháme v chladu odležet. Během odležení je několikrát otočíme.
Nakládaná kolena vařime na velmi mírném ohni v nálevu asi 90 minut. Poté kolena vyjmeme, přendáme do pekáče, osolíme a posypeme drceným kmínem. Kolena pečeme cca na 200 stupňů po dobu zhruba 1 hodiny, až jsou zlatohnědá s křupavou kůrčičkou. V průběhu pečení přeléváme vývarem, ve kterém byla kolena naložená a uvařená.
Připravené těsto si rozdělíme na dva plechy na pečící papír potřený olejem. Snažíme se, aby bylo na obou stejně a šup…
více o Osvěžující Kinder mléčný řez
Oloupané syrové brambory pokrájíme na půl centimetru široké plátky. Vysteleme s nimi dno pekáče, posolíme, popepříme a…
více o Kuřecí špalíčky z pekáčku