Hluboký plech vymažeme tukem a vysypeme moukou (můžeme použít pouze pečicí papír). Vejce šleháme s cukrem a trochou horké vody do pěny (asi 10 minut), pak do pěny lehce vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva, nalijeme na vymazaný plech a při mírné teplotě upečeme piškot.
Na náplň uvaříme z mléka a kakaového prášku kakao, které necháme vychladnout. Máslo rozetřeme s cukrem, přidáme piškoty, rum ořechy a kakao. Krém rozetřeme na vychladlý piškot a necháme ztuhnout.
Kdo má rád sladší moučník, může piškot ještě potřít rybízovou marmeládou. Studené krájíme na řezy, můžeme zdobit šlehačkou a kiwi.
Kuře rozporcujeme, potřeme česnekem se solí a dáme do pekáčku společně se 2 oloupanými rajčaty. Olej smícháme s pivem,…
více o Kuře pečené v pikantní směsi
nakrájet maso na nudličky.zprudka osmažit na troše oleje,na to na kolečka nakrájenou cibuli,osolit,podlít a dusit.
pak…
více o Vepřové nudličky na kari
Žampiony oloupeme a zbavíme je nožiček, které pokrájíme na menší kousky. Na oleji osmahneme cibuli, až trošku zezlátne…
více o Žampiony plněné šunkou a nivou