Hluboký plech vymažeme tukem a vysypeme moukou (můžeme použít pouze pečicí papír). Vejce šleháme s cukrem a trochou horké vody do pěny (asi 10 minut), pak do pěny lehce vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva, nalijeme na vymazaný plech a při mírné teplotě upečeme piškot.
Na náplň uvaříme z mléka a kakaového prášku kakao, které necháme vychladnout. Máslo rozetřeme s cukrem, přidáme piškoty, rum ořechy a kakao. Krém rozetřeme na vychladlý piškot a necháme ztuhnout.
Kdo má rád sladší moučník, může piškot ještě potřít rybízovou marmeládou. Studené krájíme na řezy, můžeme zdobit šlehačkou a kiwi.
Vejce a cukr ušleháme do pěny, přidáme polohrubou mouku a upečeme na vymazaném a vysypaném plechu.
Připravíme si náplň…
více o Meruňkové řezy s pudinkem
Cukr a žloutky ušleháme, postupně přidáme vše ostatní a zamícháme. Opatrně přidáme sníh.
Do vymazaného a vysypaného…
více o Rybízová buchta s čokoládou
Oloupanou a umytou mrkev nastrouháme najemno. Lučinu s majonézou rozetřeme a přidáme mrkev. Dochutíme solí, pepřem a…
více o Mrkvová pomazánka s majonézou
Nejdříve připravíme palačinky, které naplníme ochuceným špenátem, zabalíme je a přehneme napůl. Poté je naskládáme do…
více o Zapečené palačinky se sýrem