Šunku nakrájíme na malé kostičky. Pažitku omyjeme, osušíme a nadrobno nastříháme. V míse dobře promícháme mouku s kypřícím práškem a solí.
Troubu předehřejeme na 180 °C. V malé pánvičce na mírném ohni rozpustíme máslo. Dáváme pozor, aby nezhnědlo. Vejce rozšleháme s mlékem a podmáslím a vše společně s máslem postupně za stálého míchání přidáváme k mouce.
Do těsta zapracujeme i na kostičky nakrájenou šunku, pažitku a zelený pepř. Plech na muffiny vytřeme tukem.
Formičky plníme těstem jen asi ze 2/3 (totéž platí i pro papírové kotnoutky). Pečeme na střední příčce trouby 25-30 min. (Pokud nemáme plech na pečení muffinů, použijeme papírové formičky.)
Cibuli jemně nakrájíme a společně s brokolicí na růžičky opečeme na oleji. Zalijeme vodou, přidáme brambory, česnek a…
více o Brokolicová polévka s brambory
Maso pokrájíme na větší kostky, osolíme a ze všech stran opečeme na másle. Potom přidáme nadrobno pokrájenou cibulku,…
více o Vepřové s jablky na kmíně
Uvaříme těstoviny, voda může být osolená, já jí ale nesolím. Vymažeme pekáč lžičkou olivového oleje, ale nemusí být,…
více o Zapečené těstoviny s tuňákem