Na oleji necháme zpěnit na hrubo nakrájenou cibuli. Přidáme na kostičky nakrájenou uzenou krkovičku a lehce osmahneme. Zaprášíme červenou paprikou a opět lehce osmahneme. Poté zalijeme vodou (zhruba do 2/3 hrnce) a přidáme oškrábané a na kostičky nakrájené brambory. Přiklopíme pokličkou a na mírném plameni necháme polévku vařit.
Mezitím si připravíme zelí. Do mističky si odlijeme kyselý nálev a zelí samotné si dáme do větší misky. Kdo chce, může ho propláchnout,ale já ho neproplachuji.
Po změknutí brambor přidáme na kolečka nakrájenou klobásu a zelí a necháme mírně povařit. Pokud se nám zdá polévka málo kyselá, můžeme do ní vlít kyselý nálev, který jsme si předtím schovali.
Do kysané smetany přidáme mouku a dobře promícháme, aby nám nevznikaly hrudky. Tuto směs poté vmícháme do polévky. Na závěr dochutíme pepřem a solí.
Bílky ušleháme na tuhý sníh. Přidáme cukr po lžičkách a šleháme, až je sníh tuhý a lesklý. Nastříkáme 24 pusinek na…
více o Čokoládové pusinky ze sněhu
Přebrané, oprané a namočené fazole uvaříme doměkka (nerozvaříme) a necháme vychladnout. Scedíme je, v míse smícháme s…
více o Fazolový salát se slaninou
K nastrouhanému sýru přidáme majonézu, sůl, pepř a česnek podle chuti.
Pomazánku namažeme na pečivo a na ozdobu se…
více o Nejlepší česneková pomazánka