Z 0,5 kg hladké mouky, jednoho vejce, mléka a kvasnic uděláme kynuté těsto, do kterého navíc přidáme lžíci oleje a dáme kynout. Mezitím uvaříme omyté a očištěné brambory a vlijeme do nich osmaženou cibulku, do které dáme trochu sladké papriky a uštoucháme do hrubší kaše. Pokud máme čerstvý kopr, můžeme ho do kaše přidat a dáme vychladnout.
Uvaříme 4 vejce natvrdo, oloupeme a vidličkou rozmačkáme, přidáme cibuli nakrájenou na kostičky a trochu Knorr Aromatu a sůl. Mezitím nám vykynulo těsto, ze kterého trháme kousky a na hladké mouce vyválíme asi 0,5 cm plát. Vykrajujeme větší kolečka, která plníme směsí. Polovinu těsta směsí z vajec a druhou s kaší. Doprostřed kolečka nandáme kaši nebo vejce, přehneme napůl, okraje slepíme a v ruce proválíme do tvaru šišky.
Vsykládáme na tác posypaný moukou a necháme ještě kynout. V hrnci si rozpálíme olej a vhazujeme pončiky, vždy chvilku počkáme až narostou a pak je rychle otočíme. Do zlatova osmažené pončiky vyndaváme do mísy a ještě teplé jíme. Naplnit je lze čímkoliv, kdo co má rád.
Slaninu nakrájíme na drobné kousky cca 1x1 cm a orestujeme, přidáme osolené kuřecí maso restujeme. Rajče nakrájíme na…
více o Mexická quesadilas se salsou
Žampiony oloupeme a zbavíme je nožiček, které pokrájíme na menší kousky. Na oleji osmahneme cibuli, až trošku zezlátne…
více o Žampiony plněné šunkou a nivou
Všechnu zeleninu si omyjeme a nakrájíme.
Nakrájenou zeleninu si rozdělíme do 5-ti misek a můžeme podávat samotné či s…
více o Zeleninový salát Barevňák
TUŇÁKOVÁ POMAZÁNKA
Tuňáka dáme do misky. K tuňákovi přidáme pomazánkové máslo a nájemno nakrájenou cibulku. Přidáme…
více o Bagety s tuňákovou pomazánkou