1 Listové těsto rozválíme a rozložíme na pekáč nebo vyšší plech vyložený pečícím papírem. Na něj postupně vyskládáme piškoty.
Uvaříme pudink - mléko a 3 pudinky, aby byl hustší než klasický pudink. Dosladíme, příp. ještě zahustíme ještě moučkovým cukrem a nalijeme jej na piškoty.
Poté na něj naskládáme ovoce - já používám okapané kompotované broskve a jahody. Ovoce pak "přiklopíme" druhým listovým těstem a zapečeme.
Délka pečení je na vás, podle toho, jaké používáte těsto. Mělo by zůstat světlé. Několikrát se mi stalo, že těsta bylo moc, tak zvažte, podle velikosti plechu, jestli použijete 1 nebo 2. Když je těsto silné až moc, můžou se pak řezy zdát gumové.
Nakonec ještě posypu moučkovým cukrem, protože máme rádi hodně sladké, ale není to třeba :)
Nakrájenou rebarboru dáme do většího kastrolu a přidáme 200 g cukru. Přivedeme do varu, oheň stáhneme a za častého…
více o Jahodovo-rebarborové tiramisu
Všechny sypké přísady promícháme, přidáme ostatní a vymícháme polotekuté těsto. Dle potřeby přidáme mléko. Nalijeme do…
více o Makovec se lněným semínkem
Ve větší pánvi rozehřejeme cca 2 lžíce oleje a orestujeme cibuli, mrkev, řapík, celý česnek a pár lístků šalvěje (vše…
více o Cizrna s tuňákem a šalvějí