Smícháme všechny tři druhy sýra, žloutek, pepř a pažitku. Na polovinu těstovinového plátku dáme vždy jednu lžičku sýrové směsi, okraje plátku pokropíme vodou a přehneme, aby nám vznikla kapsa. Okraje dobře přimáčkneme.
Přivedeme k varu osolenou vodu a vzniklé ravioli v ní vaříme 3 minuty, dokud nevyplavou na hladinu a nezměknou. Slijeme vodu a odstavíme z vařiče. Rozpustíme v hrnci máslo a 1 minutu na něm dusíme česnek.
Přidáme špenát a dusíme dalších několik minut, dokud lístky špenátu nezměknou a nevytvoří jednolitou hmotu. Rozdělíme špenát na talíře a posypeme opraženými mandlemi. Navrch přidáme ravioli a pokapeme je olivovým olejem.
Uvaříme vřetýnka podle návodu.
V hluboké pánvi necháme rozpustit asi 30 deka nivy, 20 deka taveného sýru a smetanu ke…
více o Těstoviny se třemi druhy sýrů
Čerstvé špenátové listy krátce povaříme ve vodě, vodu slijeme. Kdo chce, může listy nahrubo posekat. Pokud použijeme…
více o Pangas se špenátem a nivou
Salám nakrájíme na malé nudličky. Dáme na rozpálený olej, zprudka orestujeme a přidáme nakrájenou cibuli, žampiony a…
více o Potěšení pekelníka Pelešníka
Okurku, rajčátka, papriky, olivy nakrájíme na kostičky a přidáme jemně nasekanou cibulku a bazalku. Vše promícháme.
…
více o Osvěžující zeleninový salát
Všechny přísady smícháme. A dáme do vymazané mikrovlnkové nádoby. Vlníme asi 7 minut (podle síly mikrovlnky).
Místo…
více o Buchta rychlík (v mikrovlnce)
Hovězí maso si omyjeme a nakrájíme na kostky - čtyři kostky po 100 g.
Nakrájíme si cibuli nadrobno a osmažíme na oleji…
více o Kari guláš s hovězím masem
Smícháme mouku, cukr, kakao a prášek do pečiva. Přidáme heru a mléko a vypracujeme hladké těsto. Dáme ho do lednice na…
více o Strouhaný koláč s tvarohem