Nejprve smícháme pomazánkové máslo (obě) se sýrovou pomazánkou.
Do kulaté dortové formy vyskládáme první vrstvu toustového chleba, na kterou dáme část pomazánkového másla se sýrovou pomazánkou. Na to pár koleček šunkového salámu.
Následuje další vrstva toustového chleba. Potřeme zlehka máslem, na to dáme Rumcajs salát a rozprostřeme.
Opět další vrstva toustového chleba, namažeme sýrovou pomazánku smíchanou s pomazánkovám máslem a dáme pár koleček šunkového salámu. Potom následuje poslední vrstva toustového chleba, tu jsem potřela lehce máslem nebo margarínem a dala na to další kolečka šunkového salámu.
Nachystáme si plátky sýra, které rozložíme na pečicí papír tak, aby se zlehka překrývaly a dáme do předehřáté trouby. Necháme, aby se sýr spojil a dáme na dort – podle formy zakrojíme do kulata.
Opatrně odstraníme bok dortové formy a zbylou pomazánkou (pomazánkové máslo + sýrová pomazánka) potřeme boky. Já boky ozdobila obyčejně salámem, ale doporučuji zdobit strouhaným uzeným sýrem – vypadá to lépe.
Povrch dortu už zdobíme dle libosti – růžičky ze salámu, kytičky z okurek a ředkviček... Záleží na chuti a zručnosti.
Očištěné kuře vykostíme, z masa stáhneme kůži a nakrájíme ho na větší kostky. Připravíme si oprané hlavičky žampionů a…
více o Chalupářský špíz z kuřete
Na pánvičce rozpustíme máslo a přidáme na kolečka nakrájené krabí tyčinky a na plátky nakrájeného Šmakouna, posypeme…
více o Krabí tyčinky se zeleninou
Omytý lilek nakrájíme na větší kostky, osolíme, dáme do sítka a necháme 30 min "vypotit". Poté ho důkladně opláchneme…
více o Pikantní losos na zelenině
Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Listové těsto rozválíme a položíme do formy vyložené pečícím papírem. Těsto jemně…
více o Slaný koláč se sýrem Cottage