Předem si nasmažíme palačinky. Papriky a rajčata nakrájíme na kostičky, mrkev na tenké nudličky. Na rozpáleném oleji restujeme na kolečka pokrájené cibule, přidáme papriky, rajčata a mrkev, osolíme, opepříme, přidáme prolisovaný česnek, podlijeme troškou vody a pod pokličkou necháme pár minut podusit.
Pak si připravíme bešamel z másla, hladké mouky, mléka, nastrouhaného eidamu, špetky soli. Uzené tofu najemno nastrouháme a odložíme stranou. Připravíme si vyšší kulatou zapékací mísu a položíme do ní první palačinku. Na ni rozprostřeme trochu zeleninové směsi, na ni nasypeme trochu uzeného tofu, přidáme trochu bešamelu, který překryjeme další palačinkou.
Pak pokračujeme pořád stejně – na palačinku zeleninovou směs, tofu, bešamel, dokud nezpracujeme všechny suroviny. Zakončujeme bešamelem, přikryjeme pokličkou a vložíme do vyhřáté trouby, kde pečeme cca 60 minut při 180 °C. (Průřez dortem vypadá nejlépe druhý den).
Oloupané brambory pomeleme na masovém strojku s uzeninou, cibulí a česnekem. Osolíme, opepříme, přidáme majoránku,…
více o Bramborová paštika s uzeninou
Přebraný špenát v několikeré vodě vypereme, vložíme do většího množství vařící vody a necháme 3 minuty povařit. Vařený…
více o Špenátové karbanátky bez masa
Rozehřejeme si troubu na 200°C, horkovzdušnou na 180°C.
Do misky si vysypeme mouku, cukr, prášek do pečiva a kakao.…
více o Exkluzivní čokoládové muffiny
Řádně očištěnou a omytou kachnu důkladně nasolíme a dáme do pekáče břichem dolů. Můžeme odříznout křídla a dát je do…
více o Pekingská kachna dle Robina