Cibuli nakrájíme na jemno, z vajec vyrobíme vejce míchaná, špekáčky a okurky rozřízneme podélně na čtvrtiny. Plátky kýty (asi 1cm vysoké) naklepeme, posolíme, popepříme, pomažeme horčicí, položíme plátek slaniny a doprostřed poklademe vejce, špalek špekáčku a okurky. Maso zabalíme do závitku s pevně uzavřenými konci a převážeme nití (můžeme také spíchnout párátky). Maso by mělo vyjít na 4-6 ptáků.
V hrnci rozekřejeme olej, necháme zezlátnout nadrobno nakrájenou cibuli a případně na jemno nakrájený zbytek slaniny a špekáčků. Poté vložíme maso, lehce osolíme, opepříme, pokmínujeme, maso orestujeme do zatažení. Poté vše zalejeme vodou (zde můžeme přidat i zbytek okurky) a dusíme doměkka (normálně asi 1,5 hodiny, v tlakovém hrnci ???).
Po udušení ptáčky vyndáme, vodu lehce vyvaříme (omáčku můžeme i lehce rozmixovat), zahustíme jíškou, vrátíme maso a na chvíli ještě prohřejeme. Podáváme s rýží.
Naklepané hovězí řízky osolíme, opepříme, poctivě namažeme hořčicí. Mírně vymačkané zelí dáme na jeden konec, maso…
více o Španělské ptáčky trochu jinak
Housky pokrájené na drobné kostičky polijeme rozehřátém máslem a lehce promícháme. Vejce rozšleháme s mlékem a solí,…
více o Vídeňské houskové knedlíky
Uvařené a vychladlé těstoviny smícháme se zeleninou - okurky a papriky nakrájíme na kostičky, smícháme s tatarkou nebo…
více o Těstovinový salát s tuňákem