Zapalte oheň v grilu a nechte dojít do stadia řeřavých uhlíků. Půlky broskví potřete olejem, osolte a opepřete a řeznou plochou dolů položte na gril. Opékejte dozlatova 4–5 minut.
Mezitím vyškvařte slaninu dokřupava a až trochu vychladne, rozdělte na kousky. Dejte do mísy spolu s opláchnutými a osušenými listy špenátu, opečenými broskvemi a rozdrobeným sýrem.
Na zálivku prošlehejte hořčici, cukr a česnek, pak pomalu zašlehávejte olej a nakonec ocet a limetkovou šťávu. Dochuťte a zálivkou zakápněte salát.
Smíchejte obě hořčice, med, drcené ořechy a olivový a ořechový olej.
Camembert nařízněte do kříže a obalte v zálivce,…
více o Salát s grilovaným sýrem II.
Opražíme nasucho housku nakrájenou na kostičky v troubě dozlatova. Cibulku nasekáme najemno, zpěníme na másle, přidáme…
více o Kuře pečené s jemnou nádivkou
1. Brambory očistíme kartáčkem a uvaříme do poloměkka. Necháme je částečně vychladnout, ještě teplé je rozpůlíme a…
více o Zapečené brambory s nádivkou
V misce promícháme lučinu, tavený sýr a pomazánkové máslo.
Omyté jablko osušíme, rozkrojíme a zbavíme jádřince. Dužinu…
více o Pomazánka s pažitkou a jablky