Dáme vařit špagety a restovat žampiony. Šunku nakrojíme na 4 místech cca 3 cm hluboko a stočíme do kornoutů, které vkládáme do formy na muffiny. Hotové špagety promícháme s vybranou omáčkou (rajčatovou nebo pesto) a vkládáme do šunky. Navrch můžeme přidat žampiony a posypat sýrem.
Nakonec vložíme do předehřáté trouby a v podstatě jenom necháme zapéct sýr. Experimentální vajíčko potřebuje více času. Lze doporučit i vmíchání sýru do špaget, aby nebyl sýr pouze na povrchu.
Hodí se k obědu, i na party, drží pohromadě, nerozpadá se, a vypadá na talířku lákavě. Chutná i studené. Děti si rády připraví vlastní specialitu.
Celá vejce šleháme s cukrem ve vodní lázni asi 5 minut. Poté směs odstavíme a vyšleháme do husté pěny. Lehce vmícháme…
více o Kakaová roláda s jahodami
1. Brambory očistíme kartáčkem a uvaříme do poloměkka. Necháme je částečně vychladnout, ještě teplé je rozpůlíme a…
více o Zapečené brambory s nádivkou