Prosátou mouku promícháme s cukrem, přidáme máslo rozkrájené na kostičky a žloutek. Rychle zpracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do fólie a necháme odležet hodinu v chladu.
Těsto rozdělíme na 12 kousků a vtlačíme do formiček. Rozložíme je na plech a dáme péct do trouby předehřáté na 180 stupňů na 15 minut.
Na náplň rozpustíme ve vodní lázni čokoládu s máslem. Přidáme smetanu a cukr. Odstavíme z tepla a vmícháme rozšlehané žloutky.
Předpečené korpusy naplníme čokoládovou směsí a dáme zapéct na dalších 10 minut do trouby.
Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme aspoň 1/2 hodiny odpočinout. Tvaroh utřeme s cukrem, máslem, vejcem a…
více o Tvarohová roláda s hruškami
Žloutky vyšleháme s cukry do pěny, pak vmícháme mouku a nakonec i tuhý sníh z bílků. Těsto nalijeme na plech vyložený…
více o Blesková roláda s pudinkem
Rohlíky jemně pokrájíme a pocákáme je mlékem. Potom do nich vlijeme vejce, dochutíme troškou vegety (solí), promícháme…
více o Obložený rohlíkový koláč