Mléko s máslem a solí přivedeme k varu, stáhneme plamen a najednou vsypeme mouku. Mícháme, až z toho vznikne jakoby knedlík a dno hrnce zbělá. Tak poznáme, že těsto je správně odpálené. Po mírném zchladnutí postupně jedno po druhém vešleháme vejce a prášek do pečiva.
Na vymazaný a vysypaný plech si vykrajovátkem nebo sklenkou o průměru cca 5 cm vyznačíme kolečka. Pístovou zdobičkou naneseme těsto, potřeme vejcem. Pečeme v elektrické troubě na prostředním roštu při teplotě 180–200 °C, zpočátku neotvíráme, aby těsto nekleslo. Věnečky hned po vyndání rozřízneme, aby z nich vyšla pára. Po vychladnutí plníme pístovou zdobičkou krémem.
Krém: Z mléka, pudinku, hladké mouky, obou cukrů a rumu uvaříme hustou kaši a do vlažné zašleháme máslo. Děláme-li věnečky pouze pro dospěláky, tak trochu rumu ještě zašleháme do hotového krému.
Polevu nedávám, ani necukruji, z tohoto množství surovin je asi 50 věnečků (20 ks na plech).
Uděláme kvásek z cukru droždí a mléka. Jakmile vzejde (dělá se pěna), tak zaděláme vláčné těsto přidáním ostatních…
více o Borůvkový koláč mojí babičky
Dáme vařit maso v bujonu. Usmažíme palačinky z polohrubé mouky, vajec, vody, mléka a soli na rozpáleném oleji a hotové…
více o Palačinky plněné kuskusem
Vodu s olejem a solí přivedeme k varu, přisypeme mouku a za stálého míchání vaříme, až se hmota nelepí na vařečku, po…
více o Větrníčky se slanou náplní
Všechny suroviny zamícháme, já se s tím nijak nepárám, tvaroh nechá hrudky, ale to jsem vůbec neřešila. A pak smažíme…
více o Vynikající tvarohové lívance